Hakkımda

Ankara doğumlu olan Buket Bayındır, Erzincan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü Evlilik ve Aile Danışmanlığı Anabilim Dalında yüksek lisans programından mezun olarak Uzman Psikolojik Danışman unvanını almıştır. Ankara Etisem Aile Akademisi’nde çift, aile ve çocuklarla gönüllü çalışmalar yürütmüştür. Samsun Psikomer Psikiyatri Kliniği’nde stajını yapmış ve  Samsun’da özel kreşlerin psikolojik danışmanlığını ve bir özel okulun kurumsal danışmanlığını yapmıştır.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nde (CİSED); “Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi” ve ‘’Cinsel Terapi Eğitimi’’ ni tamamlamıştır. “Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)”, “Wisc-r (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Testi)” ve “Çocuk Değerlendirme Testleri” uygulayıcı eğitimlerini tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikoterapi, Travma Terapisi, Oyun Terapisi, Aile Terapisi, Çocuk, Dikkat, Performans ve Değerlendirme Testleri, Çocuk Resim Analizi, Kişilik Testleri, Projektif Testler eğitimlerini özel kurum ve kuruluşlardan, üniversite onaylı alarak tamamlamıştır. Aldığı eğitimlerin süpervizyon süreçlerini tamamlamıştır. Ayrıca eğiticinin eğitimini isteyen bazı ekollerin eğitimlerini tamamlayarak eğitmenlik yapabilmektedir. Yapılandırılmış Klinik Görüşme eğitimi alarak danışmanlık, psikoterapi ve testörlük süreçlerinde kendini geliştirme imkanı bulmuştur.

Anne & Bebek Dergisinde ve e-bebek Dergisinde köşe yazarlığı yapmıştır. Hürriyet-Aile’de köşe yazarlığı yapmaktadır. Çeşitli yerel ve ulusal gazete, dergi ve kanallarda program ve röportajları bulunmaktadır (Haberaks Tv, Merkez Fm, Bengütürk Tv, Kadınjacom, Bebekocomtr, Çocuk Akademi vb). Kanal 362’de ‘Sağlıkta Psikoloji’ adlı programda her hafta canlı yayınlarını sürdürmektedir. İstanbul ve Ankara Psikoloji Zirveleri’nde konuşmacı olarak yer almıştır. ‘Lellakids’ adlı uygulamanın uzman ekibinde yer alarak çocuklara uygun videoların yayınlanmasında rol almaktadır.

Şu anda Yetişkin, Ergen, Çocuk, Çift & Aile Terapileri ve Cinsel Terapi alanında, danışmanlık merkezi kapsamında danışanlarını kabul etmektedir. Samsun’da çocuklara ve yetişkinlere özel ayrı ayrı atölyeler (dikkat atölyesi, vajinismus workshopu) düzenlemektedir.

-Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Samsun Şube Başkanı’dır     

-Uluslararası Davranış Araştırmaları Enstitüsü Derneği’nin Kurucu Başkan Yardımcılığını yürütmektedir. Dernekte psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve psikolojik testlerle ilgili eğitimler vermektedir.